En måde at finde overnatning på ferieturen er at lede efter skilte med Bed & Breakfast. Måske lykkes det, men en lettere adgang til et overblik kan fås på følgende hjemmeside om
|
|
||
Bed and Breakfast på Fyn, Syd- og SønderjyllandEn måde at finde overnatning på ferieturen er at lede efter skilte med Bed & Breakfast. Måske lykkes det, men en lettere adgang til et overblik kan fås på følgende hjemmeside om 2 comments to Bed and Breakfast på Fyn, Syd- og Sønderjylland |
||
|
Copyright © 2012 Tips og ideer - All Rights Reserved |
||
Hej Jørgen,
Ovennævnte side er faktisk rigtig god. Som et ekstra plus bør nævnes, at siden kun omtaler B&B værter, som de lokale turistbureauerne har besigtiget og godkendt – dvs der er sikkerhed for at forholdene mindst er rimelige.
Hvis man vil vide lidt mere om forholdene på danske Bed and Breakfast steder, kan man læse mere på min hjemmeside om privat overnatning på Fyn.
Mvh.
Tommy
PS: Sønderjylland (i overskriften) staves med “d”.
Tak for oplysningen om det manglende D – det er rettet,